«ՀԱՅՈՑ ԱՐԾԻՎՆԵՐ. ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆ» կուսակցությունը շնորհավորում է «Սյունյաց երկիր» թերթին
Անձամբ իմ եւ «Հայոց արծիվներ. միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահության անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Ձեր աշխատակազմին՝ անպարտելի Սյունյաց աշխարհի սուրբ հողում ծնունդ առած, պատվախնդիր սյունեցիների ամենօրյա հոգսերով ապրող, սյունիքաշինությամբ տարված, սյունեցիների համար պաշտոնաթերթ դարձած «Սյունյաց երկրին»՝  ծննդյան 15-րդ տարեդարձի առթիվ:
Իսկապես, «Սյունյաց երկիր»-ը ոչ թե 15 տարեկան է, այլ 150, 1500…, որովհետեւ միակն է, որ միշտ գնահատել եւ վեր է հանել ու նորօրյա սերնդին մատուցել ինչպես Սյունյաց անարատ հողում արարած Սուրբ Գրիգոր Տաթեւացու, հայ արձակի նահապետ Ակսել Բակունցի, աշխարհահռչակ պատմաբան եւ բանասեր Նիկողայոս Ադոնցի, մեծ քնարերգու Համո Սահյանի, Ամենայն հայոց գուսան Աշոտի, մեծ սյունեցի Սերո Խանզադյանի անունները, այնպես էլ Սյունիքի ողջ տարածաշրջանի խնդիրները, ձեռքբերումներն ու բացթողումները:
Բնականաբար, անգնահատելի է «Սյունյաց երկիր» թերթի հայր ծնողը դարձած, հայածին Սամվել Սյունեցի-Ալեքսանյանի կեսդարյա հայրենակերտ եւ սյունիքանպաստ գործունեությունը:
Սամվե՛լ Սյունեցի, Դո՛ւք եք անաչառության, միայն եւ միայն ճշմարտության քարոզչության ու ճշմարտությունը խիզախորեն ներկայացնող, արդարության եւ ճշմարտության  անձնագիր ունեցող լավագույն առաջամարտիկներից մեկը:
Կրկին շնորհավորելով Ձեր  զավակի՝«Սյունյաց երկիր» թերթի 15-րդ տարեդարձը, մաղթում եմ Ձեզ հայոց լեռներում ճախրող արծիվների անկոտրում ոգի:
Աստված պահպանի Ձեզ եւ Ձեր ընտանիքը:
Աստված պահպանի Հայաստանը, Արցախը, Սփյուռքը եւ հայոց սուրբ հողը:
«Հայոց արծիվներ. միասնական Հայաստան»