• Սոցիալական կարիքների գնահատումը- 54 ժամ
• Սոցիալական հետազոտության անցկացման մեթոդները- 46 ժամ
• Սոցիալական պաշտպանության համակարգը և ծառայությունների դասակարգումը- 90 ժամ
Թափուր տեղերի մրցույթին կարող են մասնակցել.
1. Զինվորական ղեկավարի դեպքում՝ պահեստազորի սպաների բարձրագույն ռազմական կրթությամբ կամ բարձրագույն կրթությամբ և համապատասխան վերապատրաստում ունեցող անձինք:
2. Հանրակրթական առարկաների դասավանդման դեպքում՝ «Հանրակրթության մասին»  Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին մասի պահանջներին համապատասխանող անձինք:
3. Մասնագիտական մոդուլների դեպքում՝ դասավանդվող մոդուլային ծրագրի համար հիմնարար համարվող որակավորմամբ բարձրագույն կրթություն կամ առնվազն միջին մասնագիտական կրթություն և համապատասխան բնագավառում վերջին տասը տարվա ընթացքում առնվազն չորս տարվա աշխատանքային ստաժ ունեցող կամ բարձրագույն կրթություն կամ առնվազն միջին մասնագիտական կրթություն և դասավանդվող մոդուլային ծրագրի համար հիմնարար համարվող որակավորմամբ երաշխավորված լրացուցիչ կրթական ծրագրերով մասնագիտական ուսուցման վկայական և համապատասխան բնագավառում վերջին տասը տարվա ընթացքում առնվազն չորս տարվա աշխատանքային ստաժ ունեցող անձինք:
2. Կրթության մասին հավաստող փաստաթուղթ (դիպլոմ՝ բնօրինակը և պատճենը)
6. Մեկ լուսանկար՝ 3x4 չափսի
Փաստաթղթերն ընդունվում են քոլեջի մասնաշենքում, ս.թ. օգոստոսի 26-ից մինչև սեպտեմբերի 8-ը ներառյալ, ամեն օր ժամը 1000-ից մինչև 1600, բացի շաբաթ, կիրակի և ոչ աշխատանքային օրերին: Մրցույթը տեղի կունենա 2025 թվականի սեպտեմբերի 11-ին ժամը 1500-ին, քոլեջում: