Կազմակերպությունն ունեցավ իր անկյունը
«Երազանքի հետքերով» հասարակական կազմակերպությունը կրթական ուղղվածություն ունի։ Հիմնադրվել է 2018-ի հոկտեմբերին եւ միտված է դասընթացների միջոցով երեխաների շրջանում ընդլայնել մանուկների մտահորիզոնը, նրանց կտրել համակարգչից եւ փողոցի բացասական ազդեցությունից, նպաստել նրանց գեղագիտական դաստիարակությանը։
Օգոստոսի 22-ին տեղի ունեցավ կազմակերպության գրասենյակի բացումը։ Հընթացս կազմակերպվել էր «Հայրենի երկիրն իմ աչքերով» ցուցադրանք, որում ներկայացված էին Հրանտ Էլչյանի գեղանկարչական աշխատանքները։ Գեղանկարիչն էլ հանդես եկավ ողջերթի խոսքով՝ խոսելով արվեստագետի առաքելության մասին։ Կազմակերպության խնդիրների եւ նպատակների մասին իրենց խոսքում մանրամասնեցին կազմակերպության հիմնադիր անդամ, Ռուսաստանի Դաշնության օդատիեզերական ակադեմիայի 4-րդ կուրսի կուրսանտ Գագիկ Հակոբյանը, կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լուսինե Ավանեսյանը։
Ի դեպ, օրեր առաջ կազմակերպությունը հանդես եկավ բարեգործական նախաձեռնությամբ: Կապան համայնքի Շիկահող, Ճակատեն, Ներքին Հանդ, Գեղանուշ եւ այլ բնակավայրերում մոտ 70 ընտանիքի հատկացրին հագուստ, իսկ 21 մանկան՝ գրենական պիտույքներ եւ պայուսակ։