18. Մրցույթին մասնակցելու իրավունք չունի այն անձը, ով`
1) դատական կարգով ճանաչվել է անգործունակ կամ սահմանափակ գործունակ,
2) դատական կարգով զրկվել է մանկավարժական գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից,
3) տառապում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից հաստատված ցանկում ընդգրկված այնպիսի հիվանդությամբ, որը կարող է խոչընդոտել մանկավարժական գործունեության կատարմանը,
4) դատապարտվել է հանցագործության համար և դատվածությունը սահմանված կարգով հանված կամ մարված չէ, բացառությամբ այն դեպքերի, երբ դատապարտվել է ոչ դիտավորյալ հանցագործություն կատարելու համար:
Մրցույթին մասնակցության փաստաթղթերն ընդունվում են  10 աշխատանքային օրերի ընթացքում`  11.10.2023թ.-ից մինչև 24.10.2023թ.-ը` ներառյալ:
Մրցույթը կանցկացվի 27.10.2023թ.-ին, ժամը 14.00-ից,  Գորիս քաղաքում, Կապանի խճուղի 35 հասցեում` թիվ 2-րդ հիմնական դպրոցի 2-րդ մասնաշենքում` Գորիսի պետական գյուղատնտեսական քոլեջի այժմյան/ժամանակավոր/ շենքում:
Մրցույթը կազմակերպվում և անց է կացվում համաձայն նախնական և միջին մասնագիտական պետական ուսումնական հաստատության մանկավարժական աշխատողի թափուր տեղի համար անցկացվող մրցույթի կազմակերպման և անցկացման կարգը հաստատելու մասին ՀՀ ԿԳՄՍՆ 24.12.2020թ.-ի թիվ 48-Ն հրամանի: Մրցույթի անցկացման կարգին կարող եք ծանոթանալ այդ հրամանի հավելվածից: