Հայտնի է Կապան քաղաքի 2023 թվականի նարդու առաջնության հաղթողը
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ արդեն չորրորդ տարին է ինչ անց է կացվում Կապան քաղաքի նարդու ամենամյա առաջնությունը՝ նպատակ ունենալով կապանցիների համար ստեղծել հաճելի միջավայր ազատ ժամանակն անցկացնելու և ինչու չէ նաև նոր ծանոթություններ ձեռք բերելու:
Դեկտեմբերի 9-ին ավարտվեց դեկտեմբերի 4-ից մեկնարկած Կապան քաղաքի 2023 թվականի նարդու առաջնությունը, որն անց էր կացվում Կապանի մշակույթի կենտրոնի փոքր դահլիճի նախասրահում։ Մրցաշարն անցկացվել է երկար խաղաձևով՝ անհատական կարգով, որին սիրողական և պրոֆեսիոնալ նարդով զբաղվող շուրջ 71 մարդ հայտ էր ներկայացրել, ինչն աննախադեպ էր նախորդ տարիների համեմատ:
Վեց օր տևած մրցումների արդյունքում եզրափակիչ դուրս եկան Հուսիկ Գրիգորյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը, իսկ 3-րդ տեղի համար՝ Արտուշ Դինունցը և Արտավազդ Դավթյանը։ Թեժ ու համառ մրցապայքարում 3–րդ պատվավոր տեղին արժանացավ Արտավազդ Դավթյանը, 2–րդ հորիզոնականում էր Հուսիկ Գրիգորյանը, իսկ Կապան քաղաքի 2023 թվականի նարդու չեմպիոն հռչակվեց Հայկ Մարտիրոսյանը։
Մրցանակակիրները արժանացան համայնքի ղեկավարի կողմից սահմանված 300 000, 100 000 և 50 000–ական դրամական մրցանակների:
Մրցանակները հանձնել է համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը՝ շնորհավորելով և նոր հաջողություններ մաղթելով մասնակիցներին: