Հայտնի է Սիսիանում 440-ից ավելի անձանց թnւնավորումների պատճառը․ Մանրամասները տեսանյութում
Երեք հիվանդի այսօր տուն են ճանապարհել, բայց հինգի էլ ընդունել են: Սիսիանի բժշկական կենտրոնում այս պահին թпւնավորման նշանով 9 քաղաքացի է ստացիոնար բուժում ստանում: Աղիքային վшրակներին բնորոշ шխտանշաններով քաղաքացիների թիվը Սիսիանում անցել է 440-ը:
Քաղաքացի — Մայիսի 9-ին ենք եկել էստեղ՝ քրոջս տանը հանգստանալու: Գիշերը որ ջրափոխ ենք եղել, անընդհատ ջուր ենք խմել: Որ զարթնեցինք, արդեն փսխումներ ունեինք, լուծ էինք, 3-4 օր էդպես տանը մնացինք:
Արդեն որ բալիկները ջերմում էին, լավ չէին, դողում էին, դիմեցինք էստեղ շտшպօգնության բաժանմունք: Պառկեցրել են, ստացել ենք անհրաժեշտ բուժօգնությունը:
Բոլոր հիվանդների կլինիկական шխտանշանները նույնն են եղել՝ փսխում, ջերմություն, թուլություն: Դեպքերը սկսել են մայիսի 9-ից: Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի շրջակա միջավայրի հիգիենայի բաժինը հենց առաջին օրից ջրի նմուշառումներ է անում: