Հայուհին ճանաչվել է աշխարհի լավագույն օպերային երգչուհի
Հասմիկ Գրիգորյանը դարձել է Աշխարհի լավագույն օպերային երգչուհի Աշխարհահռչակ երգչուհի, Մարիինյան թատրոնի սոպրանո Հասմիկ Գրիգորյանը Միջազգային օպերային մրցանակաբաշխությանը (The International Opera Awards) ստացել է Աշխարհի լավագույն օպերային երկգրուհի: Մրցանակաբաշխությունը մասնագիտական շրջանակում հայտնի է օպերային «Օսկար» անունով։ Այս տարի այն անց էր կացվում Լոնդոնի Sadler’s Wells թատրոնում, ապրիլի 29-ին: Երգչուհին անվանակարգում հաղթել է Սալզբուրգի փառատոնում Սալոմեյի դերակատարության համար:
Նշենք, որ 2017թ–ի մայիսին (35 տարեկանում) Հասմիկ Գրիգորյանը դարձել է The International Opera Awards–ի հաղթող «Լավագույն երիտասարդ երգչուհի» անվանակարգում։ 2005թ–ին արժանացել է «Բեմի ոսկե խաչի» լավագույն դեբյուտի համար, իսկ 2010թ–ին` «Բեմի ոսկե խաչի»` լավագույն կատարման համար։ Հիշեցնենք, որ Հասմիկ Գրիգորյանը ծնվել է Վիլնյուսում` երգիչներ Իրենա Միլկյավիչյուտեի և Գեղամ Գրիգորյանի ընտանիքում։ 2005թ–ից ելույթ է ունեցել որպես Լիտվայի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի մենակատար։ Ելույթ է ունեցել Բեռլինի, Քյոլնի, Ռիգայի օպերային թատրոններում։