Հեղափոխությունից հետո առայսօր որդիս հերոսի կոչում չունի․ Արմենակ Ուրֆանյանի մայր
Ո՞վ է մեր հերոսը. նոր Հայաստանում ինչպե՞ս է ընթանում հերոսներին արժևորելու գործընթացը: «Առաջին լրատվական»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով այս հարցերին՝ «Արմենակ Ուրֆանյան» հիմնադրամի հիմնադիր նախագահ Համեստ Ներսիսյանը նշեց, որ նոր կառավարության ձևավորումից անմիջապես հետո վարչապետը հանդիպել է 2016թ. ապրիլյան պատերազմում զոհված հերոսների մայրերի հետ. «Ծնողներով մշակել էինք մի շարք ծրագրեր, որոնք ներկայացրել ենք վարչապետին: Առաջնային հարցը, որ քննարկվել է, վերաբերում է զոհված տղաների սխրանքների վերանայմանը: Պարոն Փաշինյանը խոստացել է վերանայել այդ հարցը: Բայց մինչ օրս լուր չունենք ո՛չ կառավարությունից, ո՛չ նախարարությունից: Սպասում ենք, մինչև որ այս լարվածությունը թեթևանա, կառավարությունն անցնի հանգիստ աշխատանքի, հետո նորից կդիմենք, կհիշեցնենք… Ես չեմ կարող ապրել իմ որդուն չարժևորելով, իմ որդին՝ Արմենակ Ուրֆանյանը չունի հերոսի կոչում»: