Հեղափոխությունը շարունակվում է. շուտով մտնելու ենք Քաջարան. Արթուր Գրիգորյան
«Մենք մասնակիորեն ընդունել ենք «Լիդիան Արմենիայի» առարկությունները, մի մասը փաստացի հիմքերով, մի մասն էլ զուտ ձևական, իրավական: Քանի որ փաստաթղթերով հիմնված իրողությունները քննելիս մենք մտնում ենք այլ գերատեսչությունների տիրույթ, մենք խուսափեցինք դրանից: Ընկերությունը առարկում է զուտ ձևական իրավական նորմերով, ասելով, որ եթե չկա հաստատված պաշար, եթե չկա պայմանագիր, և օրենքն էլ նախատեսում է այսպիսի դրույթներ, ապա դա ապօրինի հանքարդյունաբերություն չէ: Այդ դեպքում որտեղից ընկերությանը այդքան լավ տարալվացման հարթակի իզոյլացիան ապահովելու համար»,- «Առաջին լրատվականի» հետ զրույցում ասաց Բնապահպանության և ընդերքի տեսչության մարմնի ղեկավար Արթուր Գրիգորյանը:
Գրիգորյանը նաև նշեց, որ ինքը և իր ղեկավարած կառույցը ոչ մի կանխակալ մոտեցում չունի «Լիդիան Արմենիայում» կատարվող ուսումնասիրություններում: «Ստացվում է, որ եթե մեկը նախկինում զբաղվել է հասարակական գործունեությամբ, իրավունք չունի աշխատել պետական կառավարման համակարգում: Մենք շուտով մտնելու ենք Քաջարան, որը Հայաստանի հանքարդյունաբերության 90%-ն է: Նույն մանրակրկտությամբ էլ այնտեղ ենք աշխատելու»,- նշեց Գրիգորյանը: