Հելեն Դադայանի դին 20 օր է՝ Գորիսում է. այսօր նա կդառնար 21 տարեկան
Երեւան-Գյումրի ավտոճանապարհին՝ Լանջիկ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 14-ին ողբերգական ավտովթարի հետեւանքով  զոհված արցախցի Հելեն Դադայանի աճյունը արդեն 20 օր է, ինչ շարունակում է մնալ Գորիսում: NEWS.am-ի հետ զրույցում Հելեն Դադայանի մորեղբայրը՝ Մուշեղ Սաֆարյանը հայտնեց, որ Արցախի նոր իշխանություններին դեռ չի հաջողվել խաղաղապահ զորակազմի նոր հրամանատրաի հետ դին տեղափոխելու մասին պայմանավորվածություն ձեռք բերել, Ադրբեջանն էլ հրաժարվում տեղափոխումը թույլատրել:
«Դիմել ենք միջազգային դատարան, որ պարտավորեցնի Ադրբեջանին եւ Հայաստանին՝ համաձայնության գալ եւ աճյունի տեղափոխումը կազմակերպեն, Կարմիր Խաչը անգործության է մատնված, ոչ մի արդյունք չկա: Այսօր Հելենի 21-ամյակն է, հենց դիահերձարանում ենք ծաղիկ դրել»,-ասաց նա:
Միշա Սաֆարյանը նշեց, որ ծնողները չեն ցանկանում Հայաստանում հուղարկավորել,որովհետեւ մտածում են, որ հետագայում արտաշիրիմում են անելու, որ հայրենի Ճարտար տեղափոխեն աղջկա դին: