Հեքիաթային եւս մեկ ամառային ուրախ օր անցկացրեցին կապանցի երեխաները
Կապանի քաղաքապետարանը եւ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը հունիսի 14-ին հեքիաթային եւս մեկ ուրախ օր պարգեւեցին երեխաներին` Վազգեն Սարգսյանի անվան մանկական զբոսայգում կազմակերպելով տոնական միջոցառում, որին մասնակցեց 500-ից ավելի երեխա: Անակնկալներով ու զվարճանքներով լի տոնական միջոցառման շրջանակներում եղան նկարչության, կավճանկարչության մրցույթներ, կազմակերպվեցին հետաքրքիր խաղեր ու այդ ամենն ուղեկցվեց ուրախ երգ ու պարով, որին մասնակցում էին նաեւ զվարճալի ծաղրածուներն ու մուլտֆիլմերի հերոսները: Մրցույթում լավագույնը ճանաչված աշխատանքների հեղինակներին արժանացրին մրցանակների: Երկու ժամ տեւած միջոցառման ընթացքում զբոսայգու կարուսելներն ու ատրակցիոն խաղերն աշխատեցին անվճար: Բացի դրանից միջոցառման կազմակերպիչները երեխաներին հյուրասիրեցին պաղպաղակով: Այս միջոցառումը, որ «Ռոստելեկոմն» իրականացնում է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում, ընկերության նման երկրորդ միջոցառումն է` Մասիս քաղաքից հետո: «Կապանում երեխաները շատ ակտիվ մասնակցեցին միջոցառմանը, ինչը վկայում է, որ այստեղ նման միջոցառումներ հաճախակի են լինում, ասել է թե հասարակական կյանքը քաղաքում աշխույժ է», - ասաց ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Սեդրակ Ղուշչյանը: Օրվա կապակցությամբ Կապանի եւս 2 զբոսայգում սկսել է գործել անվճար ինտերնետ կապ, ինչը քաղաքապետարանի հետ 2013 թ. կնքված հուշագրի շրջանակներում է: Հուշագրի համաձայն` քաղաքապետարանի համագործակցությունը «Ռոստելեկոմի» հետ կշարունակվի, եւ համատեղ միջոցառումները Կապանում շարունակական բնույթ կկրեն: