ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը այցելել է Քաջարան
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Daniel Danielian-ը ՀՀ Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում կանգառ կատարեց Քաջարան քաղաքում։
Քաջարանի համայնքապետարանի՝ Կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության և սոցիալական ծրագրերի բաժնի պետ Գայանե Համազասպյանի ուղեկցությամբ նախարարի տեղակալը նախարարության աշխատակիցների հետ միասին եղավ քաղաքի մշակութային օջախներում՝ Քաջարանի մշակույթի պալատում և արվեստի դպրոցում։
Նախարարի տեղակալը ծանոթացավ մշակութային օջախների շենքային պայմաններին և տեխնիկական հագեցվածությանը, ինչպես նաև ունկնդրեց և դիտեց քաջարանցի սաների երաժշտական, պարային և թատերական կատարումներն ու համարները, հետևեց գեղարվեստի սաների պարապմունքներին և ծանոթացավ նկարչական աշխատանքներին։ Միաժամանակ դասատուների, մշակութային օջախների տնօրենների և ոլորտի մասնագետների հետ միասին կարծիքներ փոխանակեց, այնուհետև բարձր տպավորությամբ և գոհունակությամբ նախարարի տեղակալն ու նախարարության աշխատակիցները հրաժեշտ տվեցին ներկաներին։