*- հիմնական ընդհանուր կրթությամբ
Մինչև 19 տարեկան հիմնական ընդհանուր կրթության հիմքով դիմորդների ընդունելությունը կազմակերպվում է միայն անվճար համակարգում:
19 տարեկանից բարձր հիմնական կրթության հիմքով վճարովի համակարգում սովորողները առաջին տարում կվճարեն 170.000 դրամ, մնացած տարիներին համապատասխան վարձավճարների չափով:
Քոլեջ կարող են դիմել հիմնական ընդհանուր, միջնակարգ, նախնական մասնագիտական, միջին մասնագիտական, բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք:
Ընդունելությունն իրականացվում է քոլեջում, ,Կենսաբանությունե առարկայի  ընդունելության բանավոր քննության արդյունքի հիման վրա:
Դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են ս.թ. հուլիսի 15-ից մինչև օգոստոսի 12-ը ներառյալ աշխատանքային օրերին,  ժամը 9:00 – 16:00:
Ընդունելության քննություններն կանցկացվեն  օգոստոսի 15-ից 17-ը:
Դիմորդը քոլեջի ընդունող հանձնաժողովին անձամբ, իսկ անչափահաս լինելու դեպքում օրինական ներկայացուցչի /ծնողի, որդեգրողի կամ հոգեբարձուի/ հետ ներկայացնում է