ՀՀ ԿԸՀ-ն հաստատել է Երևանի ավագանու կազմը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 28-ի նիստում ամփոփել է Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակից ուժերի համամասնական ցուցակներում ընդգրկված անձանց ինքնաբացարկների դիմումները։ Ինքնաբացարկի դիմում են ներկայացրել միայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում ընդգրկված ավագանու անդամի թեկնածուներ Վահագն Կարապետի Հայրապետյանը, Մարգարիտ Վահանի Խաչատրյանը, Ռուզաննա Գրիգորի Երեմյանը։ Քանի որ ներկայացված ինքնաբացարկի դիմումները վավերացված  են եղել նոտարական կարգով, վերջիններս չեն մասնակցել նիստին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը շնորհակալություն է հայտնել ԿԸՀ աշխատակազմին, Երևանի ԸԸՀ-ներին, ՏԸՀ-ներին և, առհասարակ, ընտրական համակարգում ընդգրկված բոլոր աշխատակիցներին՝ ազատ ու թափանցիկ ընտրություններ կազմակերպելու համար։
«Սեպտեմբերի 27-ին լրացել է ընտրությունների արդյունքները դատական կարգով բողոքարկելու ժամկետը, և ընտրությունների մասնակից 14 ուժերից որևէ մեկը բողոքարկման պահանջով Վարչական դատարան դիմում չի ներկայացրել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ այնուհետև ԿԸՀ-ն հաստատել է նորընտիր ավագանու կազմը։