Օգտվելով առիթից, որ օգոստոսի 16-ին Դուք հրավիրել եք ասուլիս, Ձեզ ենք ներկայացնում մեկ խնդիր՝ ակնկալելով կոնկրետ պատասխան դրանից բխող հարցերին:
Գորիս քաղաքը հռչակվել է ԱՊՀ երկրների «մշակութային մայրաքաղաք» 2018-ի համար:
Այդ իրադարձության մեկնարկը տրվեց հուլիսի 7-8-ին՝ Գորիսում կազմակերպված հրաշալի միջոցառումներով, որոնց նաեւ Դուք էիք մասնակցում:
Սակայն արդեն իսկ տպավորություն ունենք, որ «մշակութային մայրաքաղաք» ասվածն սկսվել եւ ավարտվել է հուլիսի 7-8-ի միջոցառումներով:
Կարող ենք արձանագրել նաեւ, որ ԱՊՀ մասշտաբով բացառիկ այդ հնարավորությունը չի օգտագործվում ըստ պատշաճի:
Նախ՝ տարվա առաջին վեց ամսում գոնե մեկ միջոցառում չանցկացվեց այդ ծրագրի շրջանակում:
Հուլիսի 7-8-ից հետո էլ դարձյալ լռություն է այդ առումով:
Առայժմ անհասկանալի պատճառներով, 2017-ի նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ, պակասել է նաեւ Գորիսի տարածաշրջան այցելող զբոսաշրջիկների քանակը:
Մինչ այդ, սակայն, մշակույթի նախարարի տեղակալները 2017-ի վերջին հավաստիացնում էին, որ մոտ 60 միջոցառում ընդգրկող ծրագիր է նախատեսվում Գորիս «մայրաքաղաքի» հետ կապված, որոնք այդպես էլ կյանքի չեն կոչվում:
Տարվա ավարտին մնացել է չորս ամիս:
Ուզում ենք իմանալ՝ հուլիսի 7-8-ի միջոցառումներով ավարտվե՞ց Գորիսի՝ ԱՊՀ երկրների «մշակութային մայրաքաղաք» լինելը:
Ուզում ենք իմանալ՝ ինչո՞վ է պայմանավորված նախատեսված ծրագրի մասնակի կատարումը:
Ուզում ենք նաեւ իմանալ՝ ուրիշ ի՞նչ միջոցառումներ կարելի է սպասել ԱՊՀ «մշակութային մայրաքաղաք» Գորիսում 2018-ի մնացած ամիսներին:
Եվ վերջում՝ հանրապետությունում կամ Սյունիքի մարզում կամ Գորիսում ո՞վ է (ովքե՞ր են) պատասխանատու այդ ծրագրի համար: