Ջերմորեն շնորհավորում եմ  Ամանորի եւ Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Ամենքիս համար ամենաբարի, լուսավոր ու ընտանեկան ջերմություն բերող տոնն է Նոր տարին, իսկ նրա մուտքն ավետող ղողանջների  հրաշքին սպասում ենք բոլորս՝ անկախ տարիքից: Չէ՞ որ այս տոնի հետ են կապվում մեր նոր նպատակներն ու իղձերը եւ դրանք իրականություն դարձնելու հույսերը, որոնց իրավունքը վաստակում ենք սեփական համառ աշխատանքով:
2019 թվականին բոլորիդ մաղթում եմ բազում հաջողություններ, առողջություն, բարեկեցություն, hայոց սահմաններին՝ խաղաղություն:
Տարին ճանապարհելու եւ նորին սպասելու սահմանագծին, ամփոփելով 2018-ը, պետք է նշենք, որ այն բեկումնային էր ու հիշարժան, ինչպես ողջ հանրապետության, այնպես էլ Սյունիքի մարզի համար: Մի քանի ամսվա ընթացքում անցանք  քաղաքական տարբեր շրջափուլերով, վառեցինք  նոր Հայաստան կառուցելու լույսը, օրինական ու ազատ ընտրություններով հիմք դրեցինք նոր պետականաշինության, որը պետք է իրագործենք գալիք 2019-ին եւ հաջորդ տարիներին:
Ուստի առջեւում առավել պատասխանատու եւ կարեւոր անելիքներն են, որոնցում ամենքս պետք է ներդնենք մեր ջանքն ու եռանդը՝ հանուն առավել կայուն, ապահով ու զարգացման անշրջելի ընթացք ունեցող Հայաստանի:
Իսկ այդ ամենում Սյունիքն ունի պատմականորեն քանիցս ապացուցված իր անառարկելի  դերը, ներդրումն ու առաքելությունը, որը պետք է  շարունակենք մենք՝ նոր իրողություններում ձեւավորված թիմով, որն ավելի վստահորեն է նայում ապագային եւ ունի փոփոխություններ կատարելու, երկիրը շենացնելու կամք:
Թո՛ղ գալիք տարվա յուրաքանչյուր օրն իր հետ բերի նոր հնարավորություններ, որ կարողանանք միավորել մեր բոլոր ուժերը` ի նպաստ Սյունիքի ներկա մարտահրավերների դիմակայման, խնդիրների լուծման, սյունեցիների հոգսերի թեթեւացման:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ձեր Ամանորը՝ մաղթում եմ, որ հին տարին իր հետ տանի բոլոր դժվարություններն ու հոգսերը, իսկ Նոր տարում  իրականություն դառնան յուրաքանչյուրիդ հույսերն ու սպասումները:
Թո՛ղ միշտ բոլորիդ կողքին լինեն հարազատներն ու բարեկամները,հավատարիմ ընկերները:
Թո՛ղ բոլորիդ օջախներում տիրի խինդն ու երջանկությունը:
Շնորհավո՛ր Ամանոր եւ Սուրբ ծնունդ: