ՀՀ Սյունիքի մարզում հուլիսի 3-ից մեկնարկել է ամառային զորակոչը
ՀՀ Սյունիքի մարզում հուլիսի 3 ից մեկնարկել է ամառայինզորակոչը: Մարզում պարտադիրզինծառայության զորակոչվող զինակոչիկների առաջինզորակոչը մեկնարկել է Գորիս համայնքից և համարվում էթավշյա հեղափոխությունից հետո առաջինը: Զորակոչիկների հայրենասիրական ոգին բարձրացնելու նպատակով տեղի էունեցել տոնական միջոցառում, որին մասնակցել և բարեմաղթանքի ելույթներ են ունեցել ՀՀ Սյունիքի մարզպետարանի, Գորիսի համայնքապետարանի աշխատակիցներ, ինչպես նաև Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի վետերաններ: Մարզպետարանի աշխատակազմի սոցիալական աջակցության Գորիսի տարածքային գործակալության պետ Ա. Միքայելյանը մարզպետ Կարեն Համբարձումյանի անունից շնորհավորել է զինակոչիկներին՝ նրանց մաղթելով բարի ծառայություն: Հանդիսավորարարողությունն ավարտվել է փոքրիկ համերգով, որից հետո  զորակոչիկները ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների ուղեկցությամբ ուղևորվել են ՀՀ ՊՆ զինվորական կենտրոնական հավաքակայան:
Զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս կվերահսկվի  ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանի  կողմից: