Հնդկաստանը կատարելագործել է Հայաստան մատակարարված հրետանային համակարգերը
Հայաստանի կողմնից վերջերս ձեռք բերված հնդկական արտադրության 155 մմ/52 հրետանային համակարգերը (ATAGS) արդիականացվել են սպառազինություն արտադրող հնդկական «Bharat Forge»-ի կողմից՝ օգտագործման հարմարավետության համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Indian Defense Research Wing»-ը` հղում անելով ընկերության տնօրեն Բաբա Կալյանիին:
Հրետանային համալիրներում տեղադրվել են պարզեցված ինտերֆեյսով բալիստիկ համակարգիչներ, որոնք նվազեցնում են հրետանային հաշվարկների սխալվելու հավանականությունը:
Բալիստիկ համակարգիչները նաև ցամաքային նավիգացիոն համակարգերի հետ ինտեգրում են ապահովում, ինչը թույլ է տալիս ավելի ճշգրիտ նշանառություն կատարել:
Ըստ աղբյուրի՝ ATAGS-ները կարող են հարմարեցվել Հայաստանի արբանյակային համակարգին միանալու համար, ինչը կարող է թույլ տալ օգտագործել թիրախավորման էլ ավելի առաջադեմ հնարավորություններ: Հարմարեցնելով ATAGS ինտերֆեյսը և ինտեգրելով նավիգացիան՝ Հնդկաստանը ցույց է տալիս իր հանձնառությունը գործընկեր երկրներին օգտագործման համար հարմար և հարմարվող ռազմական լուծումներ տրամադրելու հարցում: