ՀՔԾ պետը գաղտնազերծեց որոշակի հատվածներ հայտնի 0038 հրամանից
Պաշտպանության նախարարի 2008 թվականի փետրվարի 23-ի ստորագրած հայտնի և բազմիցս քննարկված 0038 համարը միայն այս տարվա հուլիսին է ներառվել «Մարտի 1»-ի քրեական գործում. այս մասին քիչ առաջ Հանրային հեռուստատեսության եթերում հայտնեց Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը:
Նա հայտնեց, որ պատահական չէ, որ այն չի ներառվել գործում, քանի որ  այն խոսում է այն մասին, զինված ուժերը ներագրավված են եղել մարտի մեկի և դրան նախորդող օրերի դեպքերին:
Սասուն Խաչատրյանի խոսքով, մինչև հրամանի գաղտանզերծումը առհասարակ հերքվում էր, թե զինված ուժերը որևէ մասնակցություն են ունեցել այդ դեպքերին:
Սասուն Խաչատրյանը ընթերցեց որոշակի հատվածներ 0038 հրամանից, որում հրաման է տրվում բարձրաստիճան սպաներին ստեղծել բարձր շարժունակությամբ, բարդ իրավիճակում արդյունավետ գործելու ունակ հավաքական ստորաբաժնումներ՝  100-ական հոգի, յուրաքնաչյուր դասակում 30-ական հոգի և նրանց զինել հրաձգային զենքերով: Եվ հրամայվել է նաև այս ստորաբաժանումները համալրել առավել պատրաստված, հոգեբանորեն կայուն զինծառայողներով: