Հոկտեմբերի 17-ին Գորիս համայնքում տեղի կունենա ավագանու ընտրություն: Այսօր արդեն կարող ենք ստույգ կերպով հայտարարել, որ «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցությունը Գորիս համայնքի ավագանում կունենա խմբակցություն:
«Հայ Ազգային Կոնգրես»-ը  ընտրությանը մասնակցում է իրատեսական, հիմնավորված եւ հավակնոտ ծրագրով:
Ծրագրի հիմնադրույթները ձեզ ներկայացնելու եւ ձեր դիտարկումներն ու առաջարկությունները լսելու նպատակով «ՀԱԿ»-ի ընտրական ցուցակի ներկայացուցիչները, ցուցակի 1-ին համար Կարեն Լազարյանի գլխավորությամբ, հոկտեմբերի 11-ին կայցելեն համայնքի Խնձորեսկ, Ներքին Խնձորեսկ եւ Հարթաշեն գյուղեր (Խնձորեսկում կլինենք ժամը 14.30-ին, Ներքին Խնձորեսկում՝ ժամը 16.00-ին, Հարթաշենում ՝ ժամը 18.00-ին):
Հաջորդ օրը՝ հոկտեմբերի 12-ին այցելություն կկատարենք Բարձրավան, Շուռնուխ եւ Որոտան գյուղեր (Բարձրավանում կլինենք ժամը 11.00-ին, Շուռնուխում՝ 12.30-ին, Որոտանում ժամը՝ 14.00-ին):
Նշված բնակավայրերի գլխավոր փողոցներով կիրականացվի շրջայց:
Գորիս համայնքի նշված գյուղեր կատարվելիք այցերին կմասնակցեն «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լեւոն Զուրաբյանը, կուսակցության վարչության գործադիր քարտուղար Սամվել Աբրահամյանը, իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ՝ Արմեն Խաչատրյանը:
Ցանկալի է ձեզանից յուրաքանչյուրի մասնակցությունը. ժամանակ եւ հնարավորություն ունենալու դեպքում միացեք մեր երթին ու հանդիպումներին: