Ինչպե՞ս էր ավազակապետ Վահեն Քաջարանի կոմբինատում հայտնվել վարչապետին ուղեկցողների շարքում
Նիկոլ Փաշինյանի՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ կատարած այցը (5 հուլիսի 2018թ.), անկասկած, ամենասպասվածն էր նրա սյունիքյան շրջագայության ընթացքում:
Սպասված էր այն իմաստով, որ հույս ունեինք լսել հայ հանրությանը հետաքրքրող մի շարք հարցերի պատասխան, որ մինչեւ հիմա, պետության հետ կապ չունեցող ինչ-ինչ նկատառումներով, չի գաղտնազերծվում:
Սակայն Նիկոլ Փաշինյանի կոմբինատյան այցը (փոքր բացառությամբ), ի տարբերություն սյոււնիքյան տուրնեի մյուս դրվագների, ուղիղ հեռարձակում չունեցավ:
Միայն հուլիսի 6-ին եթեր սփռվեց մի տեսանյութ, որ ցուցադրում է վարչապետի այցը կոմբինատի գործող հանքավայր:
Որքան էլ տարօրինակ է, հեղափոխության առաջնորդ, Հայաստանի կառավարության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցողների մեջ էր անփառունակ Վահե Հակոբյանը:
Սյունիքում առայժմ չեն հասկանում արտառոց այդ երեւույթի էությունը, որը բազում տարակույսների տեղիք է տվել: Ինչպե՞ս կարող էր դա տեղի ունենալ:
Տարբերակ 1. Վահեն կոմբինատի նախորդ բաժնետերերից ռեկետի միջոցով խլված բաժնեմասերի մի մասի սեփականատերն է:
Տարբերակ 2. Վահեն արդեն պաշտոն է զբաղեցնում Քաջարանի կոմբինատում, ինչը թաքցնում են հանրությունից:
Տարբերակ 3. ճիշտ են եւ՛ առաջին, եւ՛ երկրորդ տարբերակները:
Բայց… Եթե նոււյնիսկ այդ ամենը ճիշտ է, արդյո՞ք կարելի էր թույլ  տալ, որ Հայաստանի Հանրապետության եւ Սյունիքի արժանապատվությունը տեւական ժամանակ անամոթաբար պղծած Վահեն կանգնի հայոց արժանապատվությունը վերականգնելուն կոչված հեղափոխության առաջնորդի կողքին:
Դա բավականին լուրջ հարց է եւ պետք է ունենա հստակ պատասխան, որ սպասում ենք հարգելի Նիկոլ Փաշինյանից:
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի հանքավայր կատարած այցի մասին տեսանյութը՝ ստորեւ: