4. Մեքենայի վերանորոգման ծախս՝ 130 000
ԸՆԴԱՄԵՆԸ    ԾԱԽՍ՝ 5 447600
Ստացվում է, որ հոդվածագիրը «հաց ուտել» ասելով նկատի ունի սիսիանցի 9 զոհերի թաղման արարողությունների կազմակերպումը: Շտաբի անդամները վրդովված են. սա վիրավորանք է ոչ միայն շտաբի անդամների, Սիսիանի բնակչության, այլեւ իրենց կյանքը հայրենիքին զոհաբերած կամավորականների ընտանիքների հասցեին:
Շտաբի պետ Աղասի Հակոբջանյանի տեղեկացմամբ՝ շտաբը բարեխղճորեն արձանագրել է յուրաքանչյուր սիսիանցու ներդրումը, նպատակային ծախսել յուրաքանչյուր լուման: Դժվարին այս պահին մարդկային կորուստներ կրած Սիսիանում մթնոլորտ պղտորելը դատապարտելի է եւ համապատասխան գնահատականի պետք է արժանանա: Հոդվածագիրը աղավաղել է պաշտոնական հաղորդագրությունը, շփոթության մեջ գցել ընթերցողին, զրպարտել, անհիմն մեղադրել է հայրենանվեր գործ կատարած մարդկանց:
Ի դեպ, հոդվածը արտատպվել է նաեւ այլ էլեկտրոնային լրատվամիջոցներում՝ թյուր կարծիքների ու մեկնաբանությունների տեղիք տալով, մեկնաբանություններ, որոնք հարիր չեն սիսիանցու կերպարին ու հեղինակությանը:
Շտաբի նիստին հրավիրվել էր նաեւ հոդվածագիր Արեւհատ Ամիրյանը, ով այդպես էլ չներկայացավ:
Այնուամենայնիվ, առաջարկ եղավ պահանջել լրատվամիջոցից տպագրել հերքում, այլապես  ստիպված կլինեն ընտրել պատվին, արժանապատվությանը կամ գործարար համբավին պատճառված վնասի հատուցման՝ ՀՀ քաղօրենսգրքի 1087.1 հոդվածով մատնանշված՝ ասել է թե՝ դատական ճանապարհը:
16 մայիսի 2016թ.