Ինձ համար կարեւորագույն խնդիր է՝ ջարդել նարկոտրաֆիկի ողնաշարը, մեծ խմբաքանակներ են անցնում Սյունիքով. Փաշինյան
«Իրանի հետ մեր միակ սահմանն անցնում է Սյունիքի մարզով, այս ճանապարհը ստրատեգիական կարեւորագույն նշանակություն ունի, Սյունիքն այսօր արդյունաբերական խոշոր կենտրոններից մեկն է, եթե ոչ ամենախոշորը»:
Այս մասին այսօր Սյունիքում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով մարզի առանցքային խնդիրների մասին:
«Ցավոք սրտի, Սյունիքում շատ հաճախ գրանցվում է թմրամիջոցների խոշոր խմբաքանակի մեծ ներհոսք դեպի Հայաստան: Եվ այդ թմրամիջոցների մի մասը դուրս է գալիս՝ վտանգելով մեր երկրի հեղինակությունը, մյուս մասը մնում է Հայաստանում՝ վտանգելով մեր երկրի երիտասրդության առողջությանը:
Սա ինձ համար կարեւորագույն խնդիր է՝ ջարդել այդ նարկոտրաֆիկի ողնաշարը:
Միամտություն կլինի կարծել, թե դրանով միայն օտարերկրացիներն են զբաղվում: Այդ օտարերկրացվիները չեն կարողանա գործել, եթե տեղում չունենան իրենց օգնող աջակիցներ:
Եվս մեկ կարեւոր թեմա. Ես էլի եմ ասում, որ Հայաստանում չկան օլիգարխներ, այդ առումով եթե անկեղծ լինեմ, ամենառիսկային մարզը Սյունիքն է համարվում, Սյունիքում փորձ է արվում պահպանել օլիգարխիական տրամադրությունը: Ինձ ահազանգում են, ասում, որ այստեղ շարունակում է ծանրակշիռ մնալ կրիմինալի ազատությունը: Մենք չենք կարող թույլ տալ, որ այս մարզում նման տրամադրությունները զարգանան: Այս ամենի հետ է կապված Սյունիքի մարզպետի նշանակումը եւս»,-նշեց Ն. Փաշինյանը: