Նոր վարչական շենքեր՝ Եղեգ և Ըրկենանց գյուղերում
Շարունակելով համայնքի համաչափ զարգացմանն ուղղված ծրագրերը՝ հուլիսի 27-ին պաշտոնապես շահագործման են հանձնվել Եղեգ և Ըրկենանց գյուղերի վարչական նոր շենքերը։ Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, համայնքապետարանի համապատասխան ոլորտի ներկայացուցիչները, շինարարական ընկերությունների պատասխանատուները և գյուղերի բնակիչները։
Համայնքային այս շենքերի բացումը գյուղացիների համար սպասված իրադարձություններ էին, քանի որ երկու գյուղերում էլ տասնամյակներ շարունակ վարչական շենքեր գոյություն չեն ունեցել։ Այժմ գյուղերն ունեն ամբողջովին նոր կառուցված ու հիմնանորոգված մեկ հարկանի կառույցներ, որտեղ ստեղծված են անհրաժեշտ պայմաններ թե՛ աշխատակիցների հարմարավետ և արդյունավետ աշխատանքը կազմակերպելու, թե ակումբ-գրադարան՝ երիտասարդների, ինչպես նաև մեծահասակների առօրյան հետաքրքիր և հագեցած դարձնելու համար։
Շենքերի կառուցումն ու տարածքի բարեկարգումը իրականացվել է 2022 թվականի սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորմամբ։
Եղեգ գյուղում ծրագրի ընդհանուր գումարը կազմել է 46 մլն 371 հազար դրամ, որում համայնքի համաֆինանսավորման չափը կազմել է 18 մլն 548 հազար դրամ։
Ըրկենանց գյուղում ծրագրի ընդհանուր գումարը կազմել է 41 մլն 050 հազար դրամ, որում համայնքի համաֆինանսավորման չափը կազմել է 16 մլն 420 հազար դրամ։
Վարչական շենքերի ամբողջական կահավորման հարցում համայնքին աջակցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունը: