Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Լիբանանին և պնդում, որ ոչնչացրել է Հեզբոլլահի երկու բջիջ
Իսրայելական ինքնաթիռները կեսգիշերից հետո հարվածներ են հասցրել Լիբանանում գտնվող Հեզբոլլահի երկու բջիջներին, BBC-ի ռուսական ծառայության հաղորդմամբ՝ հայտնում է Իսրայելի պաշտպանության բանակը: Բջիջներից մեկը, ըստ իսրայելական զինվորականների, տեղակայված է եղել Իսրայելի սահմանամերձ Մատատ քաղաքի մոտակայքում: Երկրորդը վիճելի Շեբաա ֆերմայի տարածքում է եղել: Ենթադրվում է, որ հարվածները հասցվել են նախքան այդտեղից կհասցնեին հակատանկային հրթիռներից և հրթռային կայանքներից Իսրայելի տարածքի ուղղությամբ հարձակումներ իրականացնել։ Լիբանանյան պետական ​​NNA լրատվական գործակալությունը հաղորդել է իսրայելի կողմից Այտարունի արվարձաններում ավիահարվածի մասին, որը Լիբանանի հարավում գտնվող բնակավայր է և գտնվում է Մատաթից 13 կիլոմետր հյուսիս-արևելք:  Արդյո՞ք խոսքը նույն իրադարձության մասին է, դեռ պարզ չէ։ Զոհերի կամ տուժածների մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում։