Երկրային կյանքին հրաժեշտ տվեց Կամո Սարգսի Հովհաննիսյանը: Ծնվել է 1938թ. հոկտեմբերի 4-ին Ղափան քաղաքում` ծառայողի ընտանիքում: 1955թ. ավարտել է ծննդավայրի N2 միջնակարգ դպրոցը, 1958 թվականին` Երեւանի լեռնամետալուրգիական տեխնիկումը, 1969 թվականին` Երեւանի պետհամալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: 1958-1965թթ. նախ աշխատել է Դոնբասի ածխահանքերում, հետո` Ղափանի պղնձահանքային կոմբինատի 5/6 հանքում եւ Զանգեզուրի քարհանքվարչությունում` տեղամասի պետ: 1968թ. նոյեմբերին ընտրվել է ՀԼԿԵՄ Ղափանի շրջկոմի առաջին քարտուղար, իսկ 1970 թվականին` Ղափանի շրջանային ժողդատարանի նախագահ: Մի տեւական շրջան` 1974թ. հոկտեմբերից մինչեւ 1996թ. մարտն աշխատել է Կապանի միջշրջանային դատախազ, այնուհետեւ` ՀՀ տրանսպորտային դատախազի ավագ օգնական, ՀՀ գլխավոր դատախազության բաժնի դատախազ, Երեւան քաղաքի Շենգավիթի շրջանի դատախազ: 1999թ. մայիսից մինչեւ 2005թ. հոկտեմբերն աշխատել է ՀՀ արդարադատության խորհրդի գլխավոր մասնագետ: 2007թ. հունիսից մինչեւ 2012թ. հունիսն աշխատել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Մթնոլորտային երեւույթների վրա ակտիվ ներգործության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի իրավախորհրդատու:
Ունի երեք զավակ, վեց թոռ:
Արժանացել է կառավարական պարգեւների: