Կամո Մովսիսյանին՝ ծննդյան 77-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Շնորհավորում ենք Գորիսի  պետական համալսարանի երկարամյա դասախոս, ֆիզմաթ գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Կամո Մովսիսյանին` ծննդյան 77—րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Կամո Մովսիսյանն այն դասախոսներից է, որոնց գիտական մտքի, քաղաքացիական դիրքորոշման և մանկավարժական հմտության ու փորձի շնորհիվ տարիներ շարունակ՝ 1970-2018 թվականներին, Գորիսի պետական համալսարանը (նախկինում՝ Երևանի Խ Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի Գորիսի մասնաճյուղ, ապա՝ Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Գորիսի մասնաճյուղ) համարվում էր հանրապետության լավագույն բուհերից մեկը։
Սկսած 1977 թվականից՝ նա պարբերաբար զեկուցումներով հանդես է եկել նաև ՀՀ տարբեր բուհերում կազմակերպված գիտաժողովներում ու գիտական կենտրոններում անցկացված միջազգային կոնֆերանսներում։
Բազմաթիվ գիտական հոդվածների հեղինակ է։ Միայն 2025 թվականին լույս է տեսել նրա հեղինակած երկու գիտական հոդվածը, որոնցից մեկը՝ գիտաժողովում ունեցած զեկուցման հիման վրա։
Վերջին տարիներին Կամո Մովսիսյանը, միաժամանակ, դասախոսություններով հանդես է եկել Գորիս քաղաքի ու տարածաշրջանի գյուղական դպրոցներում, ինչպես և մայրաքաղաքի երկու ավագ դպրոցում` նպաստելով ուսուցման որակի և արդյունավետության բարձրացմանը։
Այսօր էլ Կամո Մովսիսյան մտավորականի, դասախոսի և քաղաքացու կերպարը շարունակում է մնալ ընդօրինակման արժանի։
Կամո Մովսիսյանին՝ քաջառողջություն և հետագա գիտաստեղծագործական հաջողություններ։