Հակառակորդը սպասում է մեր քաղաքացիական ընդհարմանը. Զախարովան կոչ է արել «մի կողմ դնել անձնականը» և միավորվել
Պատմության մեջ կան պահեր, երբ անձնականը պետք է մի կողմ դնել: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 24-ին, ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝  մեկնաբանելով Ռուսաստանում տիրող ներկա իրավիճակը։
«Մենք ունենք մեկ գլխավոր հրամանատար. ոչ երկու, ոչ երեք: Մեկը, և նա բոլորին հորդորել է համախմբվել: Սա է հիմա գլխավորը։ Մենք բոլորս ունենք մեր վերաբերմունքը ամեն ինչի նկատմամբ։ Բայց պատմության մեջ գալիս են պահեր, երբ ձեր անձնականը պետք է հետաձգենք»,- գրել է նա իր «Տելեգրամ» ալիքում:
«Միայն միասնություն: Միասնություն՝ գերագույն գլխավոր հրամանատարի դրոշի ներքո: Հակառակորդը պարզապես սպասում է մեր քաղաքացիական ընդհարմանը: Մի՛ սպասեք, տղե՛րք։ Ձեր հետևում երեխաներն են, կանայք, ձեր ծնողները: Երկիրը ձեր թիկունքում է: Ձեր թիկունքում այն ամենն է, ինչ պաշտպանում եք զենքը ձեր ձեռքին։ Ձեր թիկունքում նրանց գերեզմաններն են, ովքեր իրենց կյանքը չխնայեցին։ Դուք ապագա սերունդներ եք։ Դիմացե՛ք և մի՛ հանձնվեք»,- հորդորել է նա։