Սիսիան համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանի շնորհավորական ուղերձը՝ նվիրված Զինված ուժերի կազմավորման 34-րդ տարեդարձին
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի սպաներ, ենթասպաներ, պայմանագրային և ժամկետային զինծառայողներ, վետերաններ,
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայկական բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Հունվարի 28-ը նորանկախ հանրապետության ամենափառահեղ տոներից է, որում արտացոլվում է մեր պետական անկախությունն և խաղաղ ներկայի ու ապագայի գաղափարը։
Բոլորս էլ գիտենք, շատերն էլ իրենց սեփական մաշկի վրա զգացել են, թե կազմավորման օրվանից ի վեր Հայոց բանակն ինչ փառահեղ ուղով է անցել, ունեցել բազում հաջողություններ ու նվաճումներ, ցավոք սրտի նաև կրել կորուստներ, որոնք անդառնալի հետևանքներ են թողել։
Մեր բանակը կայացել և ամրացել է հազարավոր հայորդիների արյան գնով, ովքեր իրենց կյանքն ու առողջությունը չեն խնայել հանուն հայրենիքի պաշտպանության, պետականության պահպանման և հայրենակիցների անվտանգության։
Խոնարհվում եմ բոլոր ժամանակներում իրենց կյանքը հայրենիքին նվիրած հայորդիների հիշատակի առաջ։ Իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում հերոսների հարազատներին, որոնց վիշտն անչափելի է, կորուստն՝ անդառնալի։
Առանձնահատուկ շնորհակալությունս եմ հայտնում նաև առաջնագծում կանգնած մեր բոլոր տղաներին, մաղթում բարի ու անփորձանք ծառայություն, հայոց երկրի սահմաններին՝ անառիկ ամրություն ու խաղաղություն, իսկ նրանց ծնողներին ու բարեկամներին՝ համբերություն և անսասան հավատ։
Հայոց բանակը մեր պետականության ամենամեծ և անգնահատելի ձեռքբերումն է․ այն մեր հայրենի տան անառիկ պաշտպանությունն է, մեր ազգային արժեհամակարգի սրբազան հենարանը, պատվի, արժանապատվության և անվտանգության մարմնավորումը, որը նաև այսօր անցնում է կայացման և բարեփոխման ուղով։ Յուրաքանչյուրս նկատում ենք, որ վերջին տարիներին էականորեն փոխվել են թե՛ շարքային զինվորների, թե՛ բարձրագույն սպայական կազմի ծառայության պայմանները։
Բարեփոխումների ընթացքում առանձնակի կարևորություն է տրվել մասնագիտական պատրաստվածությանը, կրթական հնարավորությունների ընդլայնմանը և ծառայության ընթացքում արժանապատիվ միջավայրի ձևավորմանը։
Ցանկանում եմ, որ բացարձակ խաղաղության այս պայմաններում մեր բանակը շարունակաբար ամրանա ու զորանա, որպես պետականության անվտանգության անսասան երաշխավոր։
ՇՆՈՐՀԱՎՈՐ ՏՈՆԴ, ՀԱՅՈ՛Ց ԲԱՆԱԿ!!!