Հարգելի՛ հանքագործներ և մետալուրգներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և մեր տարածաշրջանում գործող հանքարդյունաբերական ընկերությունների բոլոր աշխատակիցներին և աշխատանքի վետերաններին մասնագիտական տոնի՝ Հանքագործի և մետալուրգի օրվա կապակցությամբ։ Ձեր նվիրված, պատասխանատու և գրագետ աշխատանքի շնորհիվ է, որ հանքարդյունաբերության ոլորտը շարունակում է մնալ մեր երկրի տնտեսության հենասյուներից մեկը։
Մեծ է հանքարդյունաբերության դերը նաև Կապանի սոցիալ-տնտեսական կյանքում։ Մեր քաղաքի զարգացման պատմությունը անբաժանորեն կապված է այս ոլորտի հետ և ինչպես խորհրդային տարիներին, այնպես էլ այսօր Կապանը համարվում է հանքարդյունաբերական կենտրոններից։
Անկասկած, հանքարդյունաբերության ներկայությունն իր զգալի ազդեցությունն ունի քաղաքի տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացման, բնակչության կենսամակարդակի և համայնքի կայունության վրա։ Այդ պատճառով ոլորտի շարունակական զարգացումը, շրջակա միջավայրի պահպանմամբ ուղեկցվող պատասխանատու գործունեությունը, ինչպես նաև տեխնոլոգիական նորարարությունների ներդրումը կենսական նշանակություն ունեն Կապանի համար։
Վստահ եմ, որ ձեր մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ հետագայում ևս հաջողությամբ կիրականացնեք ձեր առջև դրված խնդիրներն ու կնպաստեք ոլորտի շարունակական զարգացմանը:
Կրկին շնորհավորում եմ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ, ձեր ընտանիքներին մաղթում ամենայն բարին, իսկ ձեզ` առողջություն, անվտանգ աշխատանք և արժանապատիվ կյանք։