Հարգելի՛ համայնքային ծառայողներ,
Կապան համայնքի ավագանու անդամներ,
ՏԻՄ համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ, գործընկերներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանում այսօր նշվող Տեղական ինքնակառավարման օրվա կապակցությամբ: Շուրջ 26 տարի է, ինչ Հայաստանի Հանրապետությունում ներդրվել է ՏԻՄ համակարգը և այս ընթացքում զգալի առաջընթաց արձանագրելով՝ ապացուցել իր կենսունակությունն ու անհրաժեշտությունը։ Այսօր կարող ենք ասել, որ ունենք կայուն, բոլորի համար թափանցիկ, տեսանելի աշխատելաոճով, նոր իրողություններին դիմագրավելու պատրաստ և ոտքերի վրա ամուր կանգնած, բայցև անընդհատ զարգացող և կատարելագործվող տեղական ինքնակառավարման համակարգ, որը դեռ նորանոր վերելքներ պետք է հաղթահարի։
Իհարկե այս ամենը հնարավոր չէր լինի առանց տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների ամենօրյա հետևողական և նվիրված աշխատանքի, քանի որ ոլորտում աշխատելը նախևառաջ արհեստավարժություն և մեծ պատասխանատվություն է պահանջում, պատասխանատվություն բնակիչների առջև, ովքեր կյանքի որակի բարելավման հույս և ակնկալիք ունեն, որը առաջին հերթին կապում են հենց տեղական իշխանությունների հետ:
Ուստի, նոյեմբերի 10-ը յուրատեսակ հիշեցում է, սկսած համայնքի ղեկավարից, ավագանուց, մինչև համայնքի վերջին բնակիչը, որ համատեղ ուժերով կառուցենք և շենացնենք մեր ծննդավայրը, այսօրվա բոլոր մարտահրավերներն ընդունենք հաղթահարելու վճռականությամբ և միասնական մոտեցմամբ։
Հարգելի՛ գործընկերներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով բոլորիս՝ մաղթում եմ համբերատարություն, տոկունություն, ուժ և եռանդ՝ հետագա աշխատանքները լիարժեք և արդյունավետ իրականացնելու գործում: