Սիրելի՛ մանկավարժներ և կրթական գործի հարգելի՛ նվիրյալներ
Խորին հարգանքով ու երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ։ Այն տոն է բոլորիս համար, քանի որ յուրաքանչյուրիս ճակատագրի, որպես մարդ և քաղաքացի կայացման, անհատականության ձևավորման և, ի վերջո, գիտելիքներ ստանալու մեջ անուրանալի և անփոխարինելի է ձեր դերակտարումը: Կրթելով ու դաստիարակելով սերունդներին, սերմանելով նրանց մեջ սեր ու հարգանք գիտելիքի հանդեպ՝ դուք դնում եք երաշխավորված ապագայի հիմքը։
Այսօր, առավել քան երբևէ, Ձեր սերն ու գիտելիքը, ստեղծագործական ունակություներն ու հմտությունները, հարուստ կենսափորձը, ինչպես նաև հոգատարությունն ու ներողամտությունը խիստ անհրաժեշտ են առկա մարտահրավերներին դիմագրավելու և այս իրադարձություններով հարուստ կյանքի ընթացքի մեջ սերունդների հայեցի դիմագիծը պահպանելու դժվարին ու պարտավորեցնող գործում։
Տոնի առթիվ առանձնակի ուզում եմ շնորհավորել նաև վաստակած հանգստի անցած մեր ավագ սերնդի մանկավարժներին, ովքեր շարունակում են անգնահատելի խորհուրդներով և բազմամյա փորձով նպաստել սերունդների կրթման կարևորագույն գործին:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորելով այս տոնական օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ ամուր առողջություն, անսպառ եռանդ, ըստ արժանվույն գնահատված լինելու բավականություն և ձեր սաներով հպարտանալու բազում առիթներ։