Գրադարանային համակարգի սիրելի՛ աշխատակիցներ, գրադարանային գործի հարգելի՛ մասնագետներ
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ։ Ամեն տարի այս օրը մեզ յուրահատուկ առիթ է ընձեռում կարևորելու գրադարանների դերն ու նշանակությունը, և հատկապես գնահատելու գրադարանավարի մասնագիտությունը՝ մատաղ սերնդի կրթության ու համակողմանի զարգացման ապահովման, ինչպես նաև հասարակության բոլոր անդամների մոտ բարձրաճաշակ գրականության հանդեպ հետաքրքրության ձևավորման գործում:
Ձեզ՝ գրադարանավարներիդ է վստահված ընթերցողի նախասիրությունները բավարարելու, գրքի և ընթերցանության հանդեպ սեր արթնացնելու, ընթերցող–գրադարան կապը ստեղծելու, ամրապնդելու առաքելությունը։ Գրադարանավարի ճիշտ ուղղորդումով է, որ ընթերցողը կարողանում է կողմնորոշվել տեղեկատվության հսկայական հոսքի մեջ և գտնել իր հետաքրքրություններին ու պահանջներին համապատասխան գրականությունն ու գրքերը:
Լիահույս եմ, որ նույն հոգատարությամբ և բարձր պատասխանատվությամբ շարունակելու եք կատարել Ձեր պատասխանատու աշխատանքը՝ աջակցելով ընթերցողին, տարածելով գիտելիք և զարգացնելով մեր համայնքի հոգևոր-մշակութային կյանքը։
Իսկ համայնքապետարանը, իր հերթին, շարունակելու է գրադարանների արդիականացմանն ուղղված ծրագիրը՝ նպատակ ունենալով ապահովել ոչ միայն ընթերցողների համար ժամանակակից, հարմարավետ և տեխնիկապես հագեցած միջավայր, այլև ստեղծել գրադարանավարների համար անհրաժեշտ աշխատանքային պայմաններ՝ նպաստելով նրանց արդյունավետ գործունեությանը։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով առողջություն, անսառ եռանդ և նորանոր հաջողություններ: