Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս մեր գլխավոր պետական տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 33-ամյակի կապակցությամբ։
1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ի հանրաքվեում Հայաստանի ժողովուրդը ձայների ճնշող մեծամասնությամբ քվեարկեց ԽՍՀՄ-ի կազմից դուրս գալու և անկախ պետություն ստեղծելու օգտին: Այդ պատմական քայլով հայ ժողովուրդը արտահայտեց իր հավաքական կամքը, միասնականորեն ընտրեց անկախության ուղին՝ ամրագրելով իր իրավունքը լինել ազատ ու ինքնիշխան: Դա դժվարին ու ցավոտ ճանապարհ էր, որ հայ ժողովուրդն անցել է ծանր փորձություններով ու դժվարություններով, ունեցել անդառնալի կորուստներ, որոնք առավել արժեքավոր են դարձրել անկախության նվաճումը։
Ցավոք, մեր հայրենիքի համար բարդ այս ժամանակաշրջանում, անկախության տոնը նոր իմաստ և բովանդակություն է ստացել. Այն այլևս միայն ուրախության ու հպարտության օր չէ, այլ անցած ուղու արժևորման ու վերագնահատման ևս մեկ առիթ։ Պետք է գիտակցենք, որ անկախությունը նախևառաջ ամենօրյա պատասխանատվություն է և տեր կանգնելու պատրաստակամություն՝ թե հաղթանակներին ու պարտություններին, և թե ձեռքբերումներին ու բացթողումներին: Բավական չէ միայն անկախություն նվաճելը, այն պետք է պահպանել ու ամրապնդել, որպեսզի անկախ ապրելու մեր իրավունքը մնա անսասան իրողություն, մանավանդ, որ այն ձեռք է բերվել հայոց հավաքական կամքի, ինչպես նաև անմահացած հայորդիների արյան գնով:
Այսօր, ինչպես երբևէ, անկախության պահպանման գործում յուրաքանչյուրս անփոխարինելի դերակատարություն ունենք։ Ամեն մեկս իր տեղում, իր կարողությունների շրջանակում կարող է ու պետք է նպաստի մեր պետականության ամրապնդմանը, մեր ինքնության ու ազգային արժեքների պահպանմանը՝ հանուն վաղվա օրվա նկատմամբ հավատքի վերականգնմանը։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության տարեդարձի առթիվ, բոլորիս մաղթում եմ խաղաղություն, համերաշխություն և ուժ՝ մեր հայրենիքի հզորացման ճանապարհին։