Ջերմ բարեմաղթանքներով շնորհավորում եմ Ձեզ՝ դպրոցական վերջին դասն ազդարարող խորհրդանշական օրվա կապակցությամբ։
Այսօր Դուք կանգնած եք կարևոր մի սահմանագծի վրա։ Հրաժեշտ եք տալիս հարազատ դարձած կրթօջախին, և մուտք գործում կյանքի ապագա ճանապարհն ուրվագծելու պատասխանատու մի շրջափուլ, որտեղ ամեն քայլ հնարավորություն է՝ նորը սովորելու, բացահայտելու, փորձելու և անձնական աճ գրանցելու համար։
Լիահույս եմ, որ դպրոցական տարիներին ձեր մանկավարժներից փոխանցված հիմնարար գիտելիքներն ու պատգամները կօգնեն ձեզ՝ գտնելու ձեր ճիշտ ու հաստատուն տեղը ժամանակակից աշխարհում, դիմակայելու կյանքի մարտահրավերներին, կայանալու որպես գիտակից ու արժանապատիվ քաղաքացիներ: Ուստի, զարգացրեք և խելամտորեն օգտագործեք այն գիտելիքը, որ ստացել եք դպրոցում, որովհետև դրանով եք բացելու դպրոցից հետո ձեզ հանդիպած դռները, դրա շնորհիվ եք կայանալու և դրա միջոցով եք իրագործելու այն բոլոր երազանքները, որոնք այսօր միգուցե անհնարին են թվում։
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, առանձնահատուկ ուզում եմ շնորհավարել նաև ձեր ուսուցիչներին, ովքեր արժանի են մեծարանքի խոսքերի: Նրանք այսօր հպարտանալու ամենամեծ իրավունքն ունեն, քանզի դուք նրանց բազում չարչարանքների ու քրտնաջան աշխատանքի կրողներն եք: Սովորե՛ք սիրով, ընտրե՛ք ձեր հոգուն հարազատ մասնագիտություն, և դուք անպայմանորեն կկերտեք ձեր հաջողության ճանապարհը՝ ապահովելով թե՛ անձնական թե՛ մասնագիտական շարունակական զարգացում։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ, մաղթում հաստատակամություն և լավատեսություն՝ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում։
Բարի երթ, սիրելի՛ շրջանավարտներ: