Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս ամենապայծառ Ազգային տոնի` Հայաստանի Հանրապետության անկախության քսանիներորդ տարեդարձի կապակցությամբ։
1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ին հայ ժողովուրդն իր անփոփոխ կամքն արտահայտեց անկախ պետականության գաղափարին և մի նոր էջ բացեց հայոց պատմության մեջ: Անկախ պետականության կերտումը մի դժվարին, բայց և պատվարժան ճանապարհ էր, որը մեր ժողովուրդը հաջողությամբ հաղթահարեց: Հայ ժողովուրդը վերականգնեց ազատ, ինքնիշխան պետություն ունենալու և սեփական կամքով իր պատմությունը կերտելու իրավունքը:
Անկախությունը նաև քայլ առ քայլ երկիրը շենացնելու, մեր հայրենիքը զարգացնելու, մեր ապագան ավելի գեղեցիկ կառուցելու լավագույն ճանապարհն է: Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուրս մեզ վստահված ոլորտում մեր բարեխիղճ աշխատանքով, հայրենիքի հանդեպ նվիրումով կարող ենք մեր փոքր, բայց նաև նշանակալի ավանդը բերել այդ գործին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիս այս նշանակալի տոնի կապակցությամբ և մաղթում հարատև խաղաղություն, քաջառողջություն, առաջընթաց և մեծագույն հաջողություններ։