Շնորհավորում եմ ձեզ աշխարհի թերևս ամենալուսավոր ու հրաշալի տոնի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ և շնորհավորում եմ բոլոր նրանց, ովքեր ցանկացած տարիքում իրենց մեջ պահում են մաքուր ու պայծառ մանկության մի հատված: Այս տոնը մի առանձնահատուկ ջերմությամբ ու ուրախությամբ է լցնում մեր բոլորիս սրտերը, ինչպես և երեխաները, ովքեր մեր կյանքը դարձնում են ավելի իմաստալից ու երջանիկ: Երեխաների պաշտպանությունը, նրանց առողջության, կրթության ու դաստիարակության հարցերը բոլոր ժամանակներում կարևոր տեղ են զբաղեցրել հայկական իրականության մեջ, հետևաբար ընտանիքն ու երեխան միշտ էլ սրբություն են եղել հայ մարդու համար:
Եվ այսօր մեր նպատակն է անել հնարավոր ամեն բան, որպեսզի մեր երեխաները իրենց մանկությունն անցկացնեն խաղաղ ու զարգացող երկրում, մեծանան առողջ ու երջանիկ՝ շրջապատված անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, լինեն կրթված ու զարգացած և քայլեն ժամանակին համընթաց։
Օրվա առիթով ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհավորել նաև ծնողներին, քանի որ հենց նրանց ուսերին է դրված մանուկներին ընտանեկան ջերմությամբ շրջապատելու, առողջ հոգով ու արժանապատիվ սերունդ դաստիարակելու պարտավորեցնող, բայց և հաճելի առաքելությունը։
Սիրելի փոքրիկներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ այս գեղեցիկ օրվա կապակցությամբ` մաղթում առողջություն, անհոգ ու զվարթ մանկություն և անսպառ ժպիտներ։