Տաթևիկ Ռևազյանին և նրա նորածին դստերն ուղղվել է ատելության խոսք պարունակող գրառում
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը սոցիալական ցանցում տեսել է ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանին և նրա նորածին դստերն ուղղված ատելության խոսք պարունակող գրառում։ Արման Թաթոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ այդ անձի գրառումը բացարձակ անընդունելի, հակամարդկային և հակաիրավական է։
«Այդ գրառումն ամբողջությամբ ատելության խոսք է, ամենախիստ դատապարտելի երևույթն է՝ մարդու, մայր դարձած կնոջ արժանապատվությունը բացարձակ ոնտահարող արտահայտություններով։ Բացարձակ դատապարտելի է առավել ևս նորածին երեխային ուղղված ատելությունը։
Նման երևույթները պետք է իսպառ բացառվեն, արմատախիլ արվեն, իսկ այդպիսի անձինք պետք է ենթարկվեն պատասխանատվության խիստ միջոցների»,- գրել է Թաթոյանը։
Մարդու իրավունքների պաշտպանը սոցիալական ցանցերի օգտատերերին խնդրել է այդ անձի գրառումը որևէ կերպ չօգտագործել հրապարակումներում՝ ատելության խոսք չտարածելու և նրա անձն առավել չհանրայնացնելու համար։
«Մարդու իրավունքների պաշտպանի իրավասության սահմաններում կձեռնարկվեն բոլոր միջոցները, հարցը կլինի իմ անմիջական ուշադրության ներքո»,- հայտնել է Թաթոյանը։