Այսօր՝ Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր նրանց, ովքեր իրենց երիտասարդ են զգում և երիտասարդ համարում անկախ տարիքից։
Երիտասարդությունը սոսկ շարժիչ ուժ չէ, այն յուրօրինակ մտածողություն է, երազելու համարձակություն, համառություն, ժամանակի զարկերակը զգալու և մեկ քայլ առաջ տեսնելու հնարավորություն է։
Այսօր ուրախ եմ փաստել, որ մենք Կապանում ունենք ակտիվ, նախաձեռնող, բանիմաց, իրենց առողջ նպատակների մեջ հաստատակամ և պահանջատեր երիտասարդություն, որոնց կարելի է վստահել վաղվա օրը։
Մաղթում եմ, որպեսզի միշտ լինեք պայքարող հանուն ձեր բարի նպատակների, հանուն մեր համայնքի զարգացման։ Լինեք ստեղծագործող, նախաձեռնող և ապրե՛ք այն գիտակցմամբ, որ հենց երիտասարդ տարիներին ձեր կողմից ձեռքբերված գիտելիքները, կարողություններն ու հմտություններն են ողջ կյանքում լինելու ձեր հաջողությունների ու ձեռքբերումների հիմնական երաշխավորը։
Հավատացե՛ք ձեր երազանքներին ու անդադար աշխատեք դրանց իրականացման համար։ Ապագան գիտելիքներով հարուստ, գործուն, հմտություններով զինված մարդկանցն է։ Խելամտորեն օգտագործեք երիտասարդության ձեր տարիները՝ այդ որակները հնարավորինս զարգացնելու համար։
Կրկին շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ ապագայի ճիշտ պատկերացում ու տեսլական, համարձակ որոշումներ և ստեղծագործ աշխատանք։