Գրադարանային համակարգի սիրելի՛ աշխատակիցներ,
գրադարանային գործի հարգելի՛ մասնագետներ
Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքները Ձեր մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ։
Նշելով Գրադարանավարի օրը՝ մենք մեր խորին հարգանք ենք ցուցաբերում մարդկային լավագույն ստեղծագործություններից մեկին՝ գրքին և նրան ամենամոտը կանգնած մարդուն՝ գրադարանավարին։ Ամեն օր չէ, որ առիթ է ընձեռվում մեզ խոսելու ձեր մասնագիտության կարևորության ու ձեր կողմից հասարակությանը մատուցված մեծագույն ծառայության մասին:
Տեղեկատվական աղբյուրների բազմազանության և ժամանակակից տեխնոլոգիաների առաջընթացի ներկա պայմաններում ավելի է արժևորվում ձեր դերը մատաղ սերնդի կրթության, դաստիարակության ու համակողմանի զարգացման գործում։ Ձեզ՝ գրադարանավարներիդ է վստահված ընթերցողի նախասիրությունները բավարարելու, գրքի և ընթերցանության հանդեպ սեր արթնացնելու, ընթերցող–գրադարան կապը ամրապնդելու առաքելությունը։ Ձեր արդյունավետ խորհուրդներով են մարդիկ մուտք գործում գրականության անծայրածիր աշխարհ ու գտնում իրենց անհրաժեշտ գրականությունն ու գրքերը: Այն, որ կարդացած սերունդը վատը լինել չի կարող, անվիճելի ճշմարտություն է։ Եվ այս համատեքստում է, որ արժանի սերունդ դաստիարակելու գործում առավել կարևորվում է նաև ձեր ներդրումը։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում և շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեր մասնագիտության հանդեպ նվիրվածության, քրտնաջան ու համբերատար աշխատանքի, գիրք սիրելու, ընթերցանություն քարոզելու, ընթերցողին մշտապես օգտակար լինելու ձգտումի համար և մաղթում հաջողություններ՝ ձեր անհրաժեշտ և պատասխանատու գործում։