Ջերմ բարեմաղթանքներով շնորհավորում եմ Ձեզ՝ դպրոցական վերջին դասն ազադարարող խորհրդանշական օրվա կապակցությամբ։
Գիտելիքներով զինված ու հասունացած դուք թևակոխում եք մասնագիտության ընտրության և կյանքի ապագա ճանապարհն ուրվագծելու կարևոր մի շրջափուլ, որտեղ պետք է լինեք առավել հավասարակշռված և հաստատակամ, նպատակասլաց և բանիմաց: Միևնույն ժամանակ համոզված եմ, որ դպրոցական տարիներին ձեռք բերած ձեր հարուստ գիտելիքները, հայեցի կրթությունն ու ազգային արժեքների ոգով դաստիարակությունը կօգնեն ձեզ վստահորեն մուտք գործել մեծ կյանք և հաղթահարել ցանկացած դժվարություն։
Ձեզանից միայն պահանջվում է արդյունավետ օգտագործել ԲՈՒՀ–ում սովորելու, գիտելիքներ կուտակելու համար ձեզ ընձեռված հնարավորությունները, նախանձախնդիր և հետևողական լինել գիտելիքների յուրացման հարցում և լիարժեք կրթությամբ նպաստել մեր հայրենիքի հետագա զարգացմանը ու հզորացմանը:
Առանձնահատուկ ցանկանում եմ շնորհավորել նաև մեր մանկավարժներին, ովքեր ջանք ու եռանդ չեն խնայել ձեզ հայեցի կրթելու գործում և այսօր վայելում են անմնացորդ նվիրումով կատարած աշխատանքի արդյունքը։
Թող երիտասարդական եռանդը, մեծ երազանքներ իրականացնելու և համարձակ գործելու ցանկությունը երբեք չլքի ձեզ։
Բարի երթ դեպի նոր կյանք։