Սրտանց շնորհավորում եմ ձեր կյանքի ամենակարևոր իրադարձություններից մեկի՝ դպրոցական Վերջին զանգի առթիվ: Այս տոնն իր մեջ յուրօրինակ խորհուրդ ունի․ Ավարտվում է դպրոցական անհոգ մանկությունը և սկսվում է մեծ կյանք մտնելու, կայանալու, ձևավորվելու, նորովի մտածելու և գործելու մի ժամանակահատված, որը դառնալու է վճռորոշ և ուղղորդիչ հետագա ողջ կյանքի համար:
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, կյանքի այս փուլում հիմք է դրվում ձեր հետագա ուղու ձևավորմանը, որի հիմքում մասնագիտական ճիշտ ընտրությունն է, իսկ մասնագիտական ճիշտ ընտրություն կատարած ու որակյալ կրթություն ստացած քաղաքացին այսօր մեր պետության կայուն զարգացման և հզորացման հենասյունն է: Առավել քան վստահ եմ, որ դուք կկատարեք գիտակցված և որ ամենակարևորն է ձեր ցանկություններին համապատասխան ընտրություն և կդառնաք մասնագիտական որակներով և բարոյական բարձր հատկանիշներով օժտված քաղաքացիներ:
Փորձեք հնարավորինս արդյունավետ օգտագործել համալսարանում ուսումնառության տարիները, ուսման մեջ եղեք պահանջատեր, նախաձեռնող, ներդրեք բոլոր ջանքերը կրթվելու և ձեր ընտրած մասնագիտության մեջ առաջատարը լինելու համար:
Կյանքի նոր շրջափուլի ճանապարհին ձեզ բոլորիդ մաղթում եմ անկոտրում կամք, աշխատասիրություն, անհասասնելին հասանելի դարձնելու նպատակասլացություն և կյանքում պիտանի մարդ դառնալու վճռականություն:
Բարի երթ, 2022-2023 ուստարվա սիրելի՛ շրջանավարտներ: