Գրադարանային համակարգի սիրելի՛ աշխատակիցներ,
գրադարանային գործի հարգելի՛ մասնագետներ
Շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ: Այս օրը լավ առիթ է ևս մեկ անգամ անդրադառնալու գրքի արժեքին և գրադարանավարի գործի կարևորությանը: Հայ ժողովուրդը հազարամյակների իր պատմության ընթացքում միշտ էլ առանձնահատուկ սիրով է վերաբերվել գրին և գրականությանը, իսկ գրագետ, կարդացած մարդը հարգանք է վայելել հասարակության շրջանում։ Հանդես գալով որպես ընթերցողի խորհրդատու և հաճախ նաև առաջնորդ՝ դուք հարգանք եք ձևավորում երբեք չարժեզրկվող գրի ու գրականության հանդեպ: Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների այս հարափոփոխ աշխարհում՝ ձեզ է վստահված ընթերցողի նախասիրությունները բավարարելու, գրքի և ընթերցանության հանդեպ հետաքրքրություն արթնացնելու, ընթերցող–գրադարան կապը ամրապնդելու և զարգացնելու առաքելությունը։ Ձեր արդյունավետ խորհուրդներով և ուղղորդումներով են մարդիկ մուտք գործում գրականության անծայրածիր աշխարհ ու գտնում իրենց անհրաժեշտ գրականությունն ու գրքերը:
Լիահույս եմ, որ ձեր նվիրված աշխատանքի, ամենօրյա ջանքերի շնորհիվ՝ գիրքը, ընթերցանությունը կշարունակեն մնալ կրթության, դաստիարակության և համակողմանի զարգացման կարևոր և մնայուն բաղադրիչը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ, մաղթում հաջողություններ՝ ձեր պատասխանատու և պատվաբեր աշխատանքային գործունեության ընթացքում: