Կապանի արվեստի մանկական դպրոցի սաները հանդես եկան համերգ-հաշվետվությամբ
Հունիսը մարզկենտրոնի արվեստի եւ երաժշտական դպրոցների համար հաշվետու համերգների ժամանակաշրջան էր։ Նախորդ տարի, կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված, բազմաբնույթ միջոցառումներ անցկացվեցին համացանցային հարթակում։ Այս ուստարում, երբ համավարակը զգալիորեն նահանջել է, նորից հնարավորություն է ընձեռվել հանդես գալ բեմահարթակից։
Հունիսի 7-ին նման համերգներից մեկը կայացավ Կապանի արվեստի մանկական դպրոցում (տնօրեն՝ Մարինա Նահապետյան)։ Նախապես նշենք, որ կրթօջախը լավագույնս է հանդես եկել «Արտ-մյուզիք» միջազգային եւ «Էտյուդ» նկարչության, ասմունքի եւ թատերարվեստի հանրապետական մրցույթ-փառատոներում: Իսկ համերգին կրթօջախի տարբեր բաժինների սաները հանդես եկան հայ, ռուս եւ եվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների կատարմամբ։ Թատերարվեստի բաժնի 5-րդ դասարանի սաները (գեղարվեստական ղեկավար՝ Արթուր Գաբրիելյան) հանդես եկան Դանիել Վարուժանի բանաստեղծությունների հիման վրա ստեղծված կոմպոզիցիայով։
Համերգ-հաշվետվությունը եզրափակվեց պարարվեստի բաժնի 6-7-րդ դասարանների (պարուսույց՝ Թամարա Ստեփանյան) Արցախյան մերօրյա պատերազմում զոհված հերոսներին նվիրված բեմադրությամբ։