Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ, և բոլոր նրանց, ովքեր կյանքն ապրում են որպես երիտասարդ՝ գիտակցելով, որ երիտասարդությունը պարզապես տարիք չէ, այն էություն է, մտածելակերպ և անսահման եռանդ։
Երիտասարդական ձեր ավյունով, նորարարական մտածողությամբ և ցանկացած մարտահրավերի դիմակայելու ձեր պատրաստակամությամբ դուք շարունակում եք մնալ մեր երկրի ու համայնքի առաջընթացի և զարգացման ամենակարևոր օղակներից մեկը: Դուք՝ երիտասարդներդ, բազմիցս ապացուցել եք, որ մեր համայնքի շարժիչ ուժն եք, տրամադրություն և գույն հաղորդողները, վաղվա օրը կերտողները։
Մաղթում եմ, որ կյանքում միշտ լինեք նպատակասլաց, հաստատակամ, հավատարիմ ձեր արժեքներին և սկզբունքներին, համառ՝ հանուն ձեր ամենահավակնոտ գաղափարների իրագործման։ Գնահատե՛ք ձեր ժամանակը և երիտասարդ տարիները, քանի որ երիտասարդությունը ձեր ձեռքում հզոր գործիք է, որից կախված է ձեր հետագա հաջողությունները: Ուստի աշխատե՛ք սիրով և նվիրվածությամբ, ձեր առջև սահմանեք բարձր նշաձողեր, անդադար աշխատեք դրանց իրականացման համար և անպայման կհաջողեք։
Կապանը ուժեղ և կենսունակ է հենց ձեզնով, ձեր բանիմացությամբ, նախանձախնդրությամբ, համայնքի խնդիրների լուծմանը հետամուտ լինելու մղումով և մասնակցային բարձր մակարդակով։
Առիթը օգտագործելով՝ այսօր հպարտությամբ պետք է նշեմ նաև Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհուրդ-ի մասին, որի շնորհալի և փայլուն անդամների շնորհիվ մեր համայնքում կազմակերպվում են բազմաբնույթ միջոցառումներ, ինտելեկտուալ խաղեր, մրցույթներ, հանդիպումներ, որոնք միտված են համայնքի և այստեղ բնակվող պատանիների ու երիտասարդների ապագան էլ ավելի լավը դարձնելուն:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ, սիրելի՛ երիտասարդներ, մաղթում ամուր առողջություն, տոկունություն, խաղաղ և երջանիկ օրեր: