ԿԱՊԱՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԸ ՇՐՋԱՅՑ ԵՆ ԿԱՏԱՐԵԼ ՔԱՂԱՔԻ ԱՌԱՎԵԼ ՄԱՐԴԱՇԱՏ ՓՈՂՈՑՆԵՐՈՒՄ
Համայնքապետարանի աշխատակիցները՝ համայնքի ղեկավարի տեղակալ Դավիթ Հայրապետյանի գլխավորությամբ, համայնքում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելիչ միջոցառումների անցկացման նպատակով շրջայց են կատարել քաղաքի առավել մարդաշատ փողոցներում, եղել առևտրի իրականացման վայրերում, մեծածախ և մանրածախ առևտրի օբյեկտներում, ծառայությունների ոլորտում հաճախորդների սպասարկման օբյեկտներում, հանրային սննդի կետերում ՝ հորդորելով խստագույնս հետևել անվտանգության կանոններին, կրել դիմակներ և ձեռնոցներ, պահպանել սոցիալական հեռավորություն։
Ելնելով նոր կորոնավիրուսային հիվանդության տարածման հետ կապված հանրապետությունում ստեղծված մտահոգիչ իրավիճակից և հիվանդության կանխարգելման համար պայքարում անչափ կարևորելով յուրաքանչյուր անհատի անձնական բարձր գիտակցությունը, լուրջ մոտեցումը, պատասխանատվությունը՝ Կապանի համայնքապետարանը ևս մեկ անգամ խնդրում, հորդորում և կոչ է անում դրսևորել առավելագույն զգոնություն, զերծ մնալ ու խուսափել զանգվածային միջոցառումների (հարսանիք, նշանդրեք, ծնունդ, հուղարկավորություն) ու մարդկային մեծ կուտակումների, հավաքների մասնակցելուց,այդ թվում նաև հյուրընկալվելուց և հյուրեր ընդունելուց։
Հարգելի՛ համաքաղաքացիներ, կրեք դիմակ, հաճախակի ախտահանեք ձեռքերը, պահեք սոցիալական հեռավորություն և խուսափեք անմիջական, սերտ շփումներից, եթե դրանք խիստ անհրաժեշտ չեն։
Լինե՛նք զգոն և պատասխանատու, գիտակցելով, որ յուրաքանչյուրիցս է կախված հիմնախնդրի հաղթահարման հաջողությունը: