Կապանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոն. օր չորրորդ
Հուլիսի 6, օր 3-րդ։ Փառատոնային օրը սկսվում է կեսօրին։ «Ապագայի աստղերը» ծրագրի շրջանակում ելույթ են ունենում երիտասարդ երաժիշտ-կատարողներ։ Նրանց ելույթները վկայում են, որ հանրաճանաչ երաժիշտներին արժանի հերթափոխ է աճում։ Իսկ համերգային ելույթներից ազատ ժամերին ավագ սերնդի երաժիշտները վարպետության դասեր են անցկացնում  Կապանի երաժշտական դպրոցների (և ոչ միայն) սաների համար։
Եվս մի ավանդույթ է ձևավորվել։ Ժամը 20։00 համերգից առաջ փառատոնի երաժիշտ կատարողները հանդես են գալիս իրենց տպավորություններով, պատասխանում հանդիսատեսների հարցերին։ Այս անգամ ներկաների հյուրն էր միջազգային ճանաչում ունեցող դաշնակահարուհի Մարիաննա Շիրինյանը, ով երրորդ անգամ է մասնակցում կապանյան փառատոնին։ Այս անգամ ևս անմիջական զրույց ծավալվեց ճանաչված երաժշտի հետ։ Նա տպավորված էր կապանցի հանդիսատեսի ջերմությամբ, մանավանդ գնահատեց նրա՝ լռությամբ երաժշտություն լսելու կարողությունը, որը իր խոստովանությամբ, նույնիսկ Երևանում պակասում է։
Փառատոնի չորրորդ օրվա համերգային ծրագիրը «Երկու գլուխգործոց» խորագիրն էր կրում։ Նախ հնչեց չեխ կոմպոզիտոր Անտոնին Դվորժակի «Դաշնամուրային տրիո № 4 մի մինոր օպուս, 90» ստեղծագործությունը՝ վեց մասից, որ հնչեցրին Ժուլիեն Լիբերը (դաշնամուր), Հրաչյա Ավանեսյանը (ջութակ), Աստղիկ Սիրանոսյանը (թավջութակ)։ Այնուհետև բեմահարթակում երաժիշտ-կատարողների քառյակն էր՝ Ժուլիեն Լիբեր (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյան (ջութակ), Արմեն Նազարյան (ալտ), Ֆրանցիսկո Վիլա (թավջութակ), ովքեր կատարեցին Յոհաննես Բրամսի «Դաշնամուրային կվարտետ № 3 դո մինոր, օպուս 60» ստեղծագործությունը՝ բաղկացած երեք մասից։
Փառատոնը շարունակվում է՝ նորանոր անակնկալներ խոստանալով հանդիսականին, համենայն դեպս, հայտարարվեց, որ հաջորդ օրվա համերգից առաջ անակնկալ կլինի։