Կապանի միջազգային երաժշտական երրորդ փառատոն. օր յոթերորդ
Արդեն ձևավորված ավանդույթի համաձայն՝ հուլիսի 10-ի փառատոնային օրը սկսվեց Կապանի արվեստի քոլեջի փոքր դահլիճում կայացած համերգով։ «Ապագա աստղեր» ծրագրի շրջանակում ավելի քան 50 երիտասարդ երաժիշտ է ժամանել Կապան՝ Դանիայից, Սլովակիայից, Պորտուգալիայից։ Վարպետության դասերին մասնակցում են նաև Երևանից ժամանած երաժիշտներ, Կապանի երաժշտական դպրոցների և արվեստի մանկական դպրոցի սաները։ Այս անգամվա համերգը սկսվեց շնորհաշատ դաշնակահարուհի, Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի ուսանողուհի Աիդա Ավանեսյանի և միջազգային բեմեր նվաճած դաշնակահարուհի, Մարիաննա Շիրինյանի կատարումով, ովքեր հնչեցրին Առնո Բաբաջանյանի և Ալեքսանդր Հարությունյանի «Հայկական ռապսոդիան»։ Այնուհետև եղան այլ ելույթներ, երիտասարդները բարեբախտություն ունեցան նվագելու դաշնակահար Ժյուլիեն Լիբերի, ալտահար Անդրեյ Գրիդչուկի հետ։
Փառատոնի յոթերորդ օրվա ծրագրում էլեկտրոնային երաժշտություն էր բեմահարթակում համաշխարհային ճանաչում ունեցող բազմագործիքավորող Ֆիլիպ Յոհան Թիմմին էր, ում մի քանի կատարումից հետո միացան փառատոնի երիտասարդ կատարողները, նաև անվանիներից ալտահար Արմեն Նազարյանը, ջութակահար  Հրաչյա Ավանեսյանը, ինչպես նաև փառատոնում առաջին անգամ հանդես եկող թառահար Միքայել Ոսկանյանը, շվիահար Նորայր Քարտաշյանը։ Ի դեպ, դահլիճի նստարանները հանել էին դահլիճից և  պարահրապարակ բացել՝ երիտասարդներին  հնարավորություն ընձեռելով աշխույժ անցկացնել երեկոն։