Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոն. օր վեցերորդ
Փառատոնին նոր, հայտնի անուններ և վիրտուոզ կատարողներ են միանում՝ ջութակահար Կարեն Շահգալդյան, Արմեն Նազարյան (ալտ), կոնտրաբասիստ Նազարեթ Քյուրքչյան։ Առաջին երկուսը հանդիսականին ծանոթ էին նախորդ փառատոնից։ Մինչև համերգային ծրագիրը սկսելը հարցազրույցի ձևաչափով հանդիսականներին իրենց տպավորությունները ներկայացրին դաշնակահարուհի Աննա Սարկիսովան, թավջութակահար Դենիս Սևերինը, ալտահար Արմեն Նազարյանը։
Երեկոն մեկնարկեց կոնտրաբասի հնչյուններով։ Ջիովանի Բուտեսինի  «Էլեգիա և սոնատ կոնտրաբասի ու դաշնամուրի համար» ստեղծագործությունը կատարեցին կոնտրաբասիստ Նազարեթ Քյուրքչյանը, ում նվագակցում էր դաշնակահարուհի Լարիսա Տետդոևան։ Համերգային ծրագրից անպակաս էին մոցարտյան հոգեթով մեղեդիները։ Կոմպոզիտորի «Դաշնամուրային կվարտետ սոլ մինոր» ստեղծագործությունը հնչեցրին Արմեն Քարամյանը (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյանը (ջութակ), Արմեն Նազարյանը (ալտ), Դենիս Սևերինը (թավջութակ)։
Հաջորդիվ հանդիսատեսն ունկնդիրը եղավ լայնակտավ մի ստեղծագործության։ Իտալացի երգահան և թավջութակահար Լուիջի Բոկերինի «Լարային կվինտետ դո մաժոր» չորս մասանի ստեղծագործությունը հնչեցրին Կարեն Շահգալդյանը (առաջին ջութակ), Հրաչյա Ավանեսյանը (երկրորդ ջութակ), Արմեն Նազարյանը (ալտ), Դենիս Սևերինը (թավջութակ), Նազարեթ Քյուրքչյանը (կոնտրաբաս)։
Վերջում համերգային ծրագրից դուրս կատարվեց «Քուին» խմբի «Բոհեմյան ռապսոդիան» (Սևակ Ավանեսյան, Հրաչյա Ավանեսյան, Արմեն Նազարյան, Արմեն Պուչինյան): Թեթև մեղեդիներով այդ ստեղծագործությունն աշխուժություն մտցրեց դահլիճում։