ԿԱՊԱՆԻ ԹԻՎ 9 ՆԱԽԱԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՄԱՆ ՄԵԿՆԱՐԿԸ ՏՐՎԱԾ Է
Ամանորյա տոնական օրերին հաջորդող առաջին աշխատանքային օրը՝ Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը սկսել է Կապանի թիվ 9 նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն կատարած շրջայցով։ Ավելի քան 60 տարվա պատմություն ունեցող այս մանկապարտեզը, որը ստեղծման օրից ի վեր երբևէ հիմնանորոգման չի ենթարկվել, համայնքի ղեկավարի ներկայացմամբ ընգրկվել է 2022 թվականի սուբվենցիոն ծրագրում, որպեսզի համայնքի երեխաները հնարավորություն ունենան հաճախելու ամբողջությամբ հիմնանորոգված, ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխան նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն։
????Շինարարական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ համայնքի ղեկավարը այսօր շրջել է մանկապարտեզի տարածքով, քննարկել աշխատանքների մեկնարկի հետ կապված մի շարք հարցեր։ Որպեսզի հիմնանորոգվող մանկապարտեզները հնարավորինս երկար ծառայեն երեխաներին՝ համայնքի ղեկավարը շինարարության պատասխանատուներին հորդորել է առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնել աշխատանքների որակին և իր խոսքում նաև նշել, որ ինքը ևս այս մանկապարտեզի սան է եղել և մանկության բարի հուշերը կապված են հենց այս մանկապարտեզի հետ։
????Հարմարավետ պայմաններից բացի, ծրագիրը կլուծի ևս մեկ կարևոր խնդիր. վեց խմբով գործող մանկապարտեզը հիմնանորոգումից հետո հնարավորություն կունենա ընդունելու ավելի մեծ թվով փոքրիկների:
????Շինարարական աշխատանքների պայմանագրային արժեքը կազմում է 295 060 964 ՀՀ դրամ, որից ՀՀ պետական բյուջեից տրամադրվող սուբվենցիայի չափաբաժինը 80% է` 236 048 771 ՀՀ դրամ, իսկ համայնքի մասնակցությունը՝ 20%` 59 012 192 ՀՀ դրամ: